Size Özgü
tasarımlarla
akılda kalıcı
olun,
işinizi büyütün
...

Blog

Bilgi, Teknoloji, Paylaşım ...

 • 0
  Google Adwords Reklamları Nasıl Çalışır?
  Yazar: Opsiyon Web Tasarım Tarih: 3 Aralık 2012   Kategori: İnternet ve Teknoloji

  Daha önceki Google Reklamları Nedir? yazımızda google adwords reklamları hakkında kısa ve genel bir bilgi vermiştik. Ziyaretçilerimizi ve müşterilerimiz aydınlatma amacıyla bu yazımızda google adwords reklamlarının nasıl çalıştığını genel mantığıyla anlatmaya çalışacağız…

  Adwords reklamları sizin belirlediğiniz google aramalarına reklam vermenizdir. Bunun için sektörünüzle ilgili istediğiniz kadar kelime belirleyebilirsiniz.

  Mesela mobilya sektöründe hizmet veren bir firma olduğunuzu düşünelim. Mobilya sektörüyle ilgili yapılan aramalarda sizin de reklamınızın çıkmasını istiyorsunuz. Bunun için öncelikle yaptığınız işle ilgili kelimelerin belirlenmesi gerekiyor.

  Örnek Kelimeler:
  - mobilya
  - yatak odası takımı
  - mutfak dolabı
  - tv ünitesi
  - yemek odası
  - oturma grubu

  bu şekilde istediğiniz kadar kelime veya kelime grubu seçebilirsiniz. Burada önemli olan bu kelimelerin gerçekten yaptığınız işle alakalı olmasına dikkat etmenizdir. Kelimeleri özenle seçmek gereksiz tıklamaları engelleyerek reklam maliyetinizin aşırı artmasının önüne geçer.

  Belirlediğiniz kelimelerle ilgili daha sonra reklam metinleri oluşturulmalıdır. Reklam metinleri ilgi çekici olmalı fakat çok fazla abartılmamalıdır. Gerçeği yansıtmayan reklam metinlerinden sakınılmalıdır. Mesela “yatak odası takımı” diye aratılınca çıkacak olan reklam yatak odası takımı kampanyanızla ilgili bir reklam metni olabilir.

  Google adwords reklamlarını kullanırken reklamlarınızı farklı parametrelerle özelleştirme şansına sahipsiniz. Günlük reklam bütçesi belirleyebilir bu şekilde reklam giderinizi sınırlandırabilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Reklam gösterim günlerini ve saatlerini ayarlayabilirsiniz. Böylece mağazanız kapalıyken veya hizmet vermediğiniz saatlerde reklamlarınız gözükmez ve reklam maliyetiniz çok fazla yüksek olmaz. Reklamların gösterileceği ülkeleri ve illeri seçebilirsiniz. Böylece sizden çok uzakta olan ve uzaklıktan dolayı hizmet veremeyeceğiniz kişilere reklamlarınız gözükmez.

  Google adwords reklamları tamamen ihtiyacınıza göre optimize edilirse reklam giderlerinizin karşılığında hedef kitlenize ulaşırsınız. İnternette hedef kitlenize ulaşmanın en kolay ve en kestirme yolu olan google adwords reklamlarını denemenizi önderiyoruz.

  Profesyonel yardım almak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir veya hizmetlerimiz sayfasından adwords teklifi alabilirsiniz…

   

Opsiyon Web & Grafik Tasarım
0533 604 3349
info@opsiyonweb.com

 

© 2009 - 2014 | Gizlilik | Müşteri Hizmetleri

Müşteri Girişi